четврток, ноември 29, 2007

Еднакви пред законот: Полициски фоткиДејвид Боуви

уапсен во Њујорк во 1976 година поради поседување на марихуана

Џими Хендрикс

уапсен на аеродромот во Торонто, во 1969 година, откако во неговиот багаж бил пронајден хероин и хашиш

Џенис Џоплин
уапсена во Флорида, во ноември 1969 година поради недолично однесување и упатување на пцовки кон полициските службеници за време на нејзиниот концерт
Џони Кеш
уапсен на меѓународниот аеродром во Ел Пасо во 1965 година.
Царинските службеници пронашле голема количина апчиња за смирување и амфетамини во неговата футрола за гитара
Френк Синатра
уапсен во 1938 година поради обвинение за неверство


Нема коментари: