петок, јануари 19, 2007

Лав

„НЕ ДИРАЈ ЛАВА ДОК СПАВА“
(Не го ‘рчкај лавот додека нанка)

7 коментари:

Urban Mystic рече...

A ja sam citao u novinama da u svedskoj ili tamo negde medvedi nisu hteli da zaspiju i konacno mnogu kasnije su pali u zimski san. ;)

nikolani рече...

И јас би препорачал да не се чепка лавот додека спие.Особено не од зад грб и подмолно како п...а.Ако веќе некој се чепка со лавот јавно нека му се обрати нему - не со кодошење кај било кој, а најмалку кај магарето.

Кибицер рече...

urban mistic,
Не верувам дека и нашиве мечки сон ги фатило :)))

Кибицер рече...

никола,
Сега ќе донесат Закон за лустрација. Ваљда ќе биде опфатено делото - кодошење :)))))

trilobite рече...

Ја тврдам дека не е страшно да го гибаш ако дремуцка вака на ограда,ти го триеш а оно преде...

katika рече...

Ne zaboravajte deka sepak stanuva zbor za mace...se sto treba e da e najadeno i naspieno, i povremeno da se grepka za da prede! Ova e samo golemo pussy-cat:)

Flebur рече...

Е сега,кој има време да го чека да се наспиел?
Кога спие му е мајката...