четврток, февруари 09, 2006

препорачано за читање

Како што е некое непишано правило на сите посериозни блогови, и јас решив да ставам линкови до блоговите кои најмногу ги читам, а кои со својата содржина, на било кој начин, имаат заедничко со предметот на интерес на istoricar.blogspot.com. и воедно ја прифаќаат девизата на Кикерон - Historia magistra vitae est.

Оттука, на сите посетители на мојот блог им ги препорачувам за читање блоговите на Моби и Александар.

Зошто Моби и неговата блог терапија? Затоа што секој посакува да има блог како оној на Моби. By the way неговиот текст за Заводот за вработување ме погоди у слаба тачка. Посебно ме „дирна“ и текстот за анонимното подарување, а со оној за благотворното дејство на „зјапањето“ у женски гради ми ја погоди вистинската терапија :))) Неговиот блог ми е редовна доза блог терапија. Пробајте.

Зошто Александар и неговите чуда? А зошто да не? Иако не секогаш имаме исти ставови по одредени прашања, вистинско задоволство ми е да водам дискусија со „типот“. Впрочем, дискусија се води со оние кои можат да те разберат, без притоа задолжително и да се согласуваат со тебе. By the way тоа е човекот кој ми откри едно многу корисно „чудо“. Ме научи како во македонска подршка да апострофирам; да ставам големи и мали наводници :))) Од се срце му благодарам за таа чудесија:))) Гледајте, чудете се и учете.

2 коментари:

Анонимен рече...

Keep up the good work betting camcorder mini dv How to sue fizer over neurontin http://www.aquamarine-jewelry-sets.info engine looksmart marketing search Free to play slot machines Eye information lasik surgery Chrysler pacifica computer Nike tennis shorts kitchen bathroom remodeling va dc search engine optimization horse eczema Homemade wax hair remover bextra cheap coleman camping stoves

Анонимен рече...

Excellent blog here! Also your website rather a lot up fast!
What web host are you the usage of? Can I get your associate link to your host?
I desire my website loaded up as fast as yours lol

Feel free to visit my webpage seo india